Výstava LES 25 byla zahájena ministrem Slovinska

| Novinky

Ve středu 19. 10. 2016 byla zahájena výstava LES 25 ministrem zemědělství, lesnictví a potravinářství Slovinské republiky Dejanem Židanem a ministrem zemědělství České republiky Marianem Jurečkou, a to na Zámku Křtiny ŠLP ML Křtiny MENDELU.

Záštitu nad akcí převzali velvyslanec Slovinské republiky v České republice Leon Marc a rektor Mendelovy univerzity v Brně prof. RNDr. Ladislav Havel, CSc. Výstava LES 25 – výběr soudobého slovinského dřevěného designu vznikla u příležitosti oslav 25. výročí nezávislosti Slovinské republiky za účelem přiblížení dosavadních úspěchů slovinských architektů a návrhářů v oblasti dřevěného designu. Výstava bude k vidění od 20. 10. do 3. 11. 2016.

Po prohlídce výstavy výše jmenovaní zasedli do zasedací místnosti zámku, kde proběhla audiovizuální prezentace výrobního programu Výzkumné stanice Křtiny Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně a to zvláště lesních lanovek. Samotný slovinský pan ministr Židán byl mile překvapen, jakou technologii disponujeme a v diskuzi pootevřel možnosti budoucí spolupráce.