MOKO-25

| Stroje pro soustřeďování dříví

Univerzální motorový vozík, určený pro dvoulanový a třílanový systém.

Motorový vozík, který umožňuje ukotvení vozíku na nosném laně a zajištění nákladu v libovolné poloze pomocí svěrných čelistí. Přepínání čelistí je prováděno rádiem dodávaným k vozíku nebo může být ovládání integrováno v řídícím systému lanovky. Součástí vozíku je dieselový motor, který umožňuje funkci nuceného vysouvání volného konce tažného lana z vozíku. Dobíjení akumulátoru probíhá po celou pracovní doby vozíku, takže nedochází k vybití hydraulického akumulátoru.

Vozík je určený pro lanovky vybavené nosným lanem ∅ 16-20 mm, tažným lanem ∅ 11-12,5 mm a vratným lanem ∅ 10-12,5 mm. Vozík dokáže přibližovat náklad proti svahu, po svahu nebo po rovině.

Výhody:

Velkou výhodou motorových vozíků je vysouvání volného konce z vozíku i při gravitačním provozu lanovky (dvoulanový systém). Nedochází ke ztrátě lana z bubínku vozíku. Dobíjení akumulátoru probíhá po celou pracovní dobu vozíku, takže nedochází k vybití hydraulického akumulátoru.

Tento vozík oproti konkurenci plynule přejížídí přes podpěrné botky, což zajišťuje dvojice dvou výkyvných běhounů. Nedochází k zastavování motoru při naklonění vozíku, je cenově příznivý a váha je srovnatelná nebo nižší.

Technické parametry:

  • Maximální nosnost 3 000 kg
  • Hmotnost 460 kg

Vyrábí rakouská firma MM – Forsttechnik. ŠLP ML Křtiny má výhradní obchodní zastoupení pro prodej do ČR a po dohodě i do dalších zemí bývalé východní Evropy.