Silva Regina 2018

| Novinky

Ve dnech 8. – 12. 4. 2018 proběhl na brněnském výstavišti Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina 2018, Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Všech veletrhů se zúčastnilo 724 firem z 37 zemí na ploše 87 000 čtverečních metrů, brněnské výstaviště bylo zcela vyprodáno. Během pěti dnů navštívilo brněnské výstaviště více než 110 000 návštěvníků.

Náš stánek Výzkumná stanice Křtiny byl nedílnou součástí veletrhu Silva Regina. Jsme rádi za návštěvu všech našich současných i budoucích zákazníků, ale i přátel.

Těm kdo se veletrhu nemohl zúčastnit přikládáme fotku našeho stánku.

Novinkou Výzkumné stanice Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny je inovace ovládání lesní lanovky Larix Lamako. Ovládání jsme rozšířili o možnost nastavení bodů zpomalení přes průjezdnou podpěrnou botku, dále možnost nepřejet havarijní bod ani v manuálním režimu a spoustu dalších provozních vylepšení.

V rámci zvýšení bezpečnosti při průjezdu přes botku začne vozík s nákladem zpomalovat ve zvolené vzdálenosti před tímto bodem na poloviční rychlost a po přejetí botky opět zrychlí na maximum. Tímto se předejde možnému vyskočení běhounů vozíku při jízdě s nákladem a následnému pádu vozíku.

Ještě jednou děkujeme za Vaši návštěvu,

kolektiv Výzkumné stanice, ŠLP ML Křtiny, MENDELU

Silva Regina 2018