LARIX H3-650

| Stroje pro soustřeďování dříví

Larix Hydro H3-650 je lanový systém založený na hydraulických pohonech.

Systém Larix Hydro je konstruovaný pro dopravu dříví po rovině, po svahu i protisvahu v polozávěsu event. v celozávěsu. Lesní lanovka Larix H3-650 obsahuje 3 lana: nosné, tažné a vratné lano. Je to univerzální, cenově příznivá lanovka s hydropohonem bubnů s možností automatické jízdy vozíku. Lanovka je počítačem řízená, s integrovaným ovládáním synchronizace vozíku a bubnů. Lanovka je obsluhou ovládána rádiovými povelovými stanicemi jak z porostu, tak u lanovky.

Výhody:

  • Lanovka Larix Hydro je konstruována ve variantě P jako samostatný přívěs s vlastní pohonnou jednotkou IVECO AIFO, 4 válec, turbodiesel 125 hp. Dále může být ve variantě A, tedy umístěna na ložnou plochu nákladního automobilu odpovídajících parametrů.
  • Velmi jednoduchý a spolehlivý hydraulický systém hydropohonů SAUER-DANFOSS zaručuje maximální výkon, dokonalou kontrolu a ovládání pohybů lan. Interlock systém mezi tažným a vratným lanem zaručuje harmonizaci navíjení a odvíjení lan s min. spotřebou energie pro přibrzďování.
  • Průběžné automatické dopínání nosného lana zajišťuje stálé a bezpečné napětí v nosném laně.
  • Automatické a programovatelné řízení rychlosti pohybu vozíku s nákladem i bez nákladu.
  • Montážní buben s polypropylenovým lankem taktéž hydraulicky ovládaným značně ulehčuje práci a zkracuje dobu potřebnou pro postavení celého lanového systému. K lanovému systému Larix H3-650 P (A) jsou používány vozíky: HORAL, MOKO, MM Sherpa U3t, Koller USKA 2,5.